W obecnych czasach do wyboru mamy różnego rodzaju fronty kuchenne. Podjęcie decyzji odnośnie wykończenia mebli nie jest łatwe. Pod uwagę należy wziąć wiele czynników. Dzisiaj spojrzymy na to, jakimi cechami charakteryzują się drewniane i laminowane fronty.

Laminowane fronty kuchenne

Są to fronty, które to najczęściej wykonuje się z trójwarstwowej płyty wiórowej lub z płyty MDF. To nie wszystko, bowiem na samym końcu musi ona zostać pokryta laminatem. W branży specjaliści, laminat nazywają w skrócie dekorem. Wiele osób decyduje się na takie fronty, ponieważ są one tanie i trwałe – chociaż na pewno nie tak trwałe, jak solidne drewno. Laminowane fronty są odporne na uszkodzenia i zarysowania. Wiele osób zauważyło, że nawet po wielu latach użytkowania kolor nie ulega zmianie. Co jest ważne dla wielu osób, są one bardzo łatwe w czyszczeniu. Ich minusem jest to, że raz uszkodzone, nie nadają się już do naprawy. 

Drewniane fronty w kuchni

Nie można zaprzeczać, ale drewniane fronty kuchenne wyglądają wyjątkowo elegancko. Trzeba przyznać, że jest to jedna z najlepszych i najciekawszych propozycji, dzięki której w kuchni zapanuje niesamowity klimat. Nie zapominajmy o tym, że otaczanie się naturalnym drewnem ma również korzystny wpływ na nasze samopoczucie. Plusem na pewno jest to, że nawet, jeżeli dojdzie do uszkodzenia mebli, to będzie można je naprawić. Do tego zawsze można znaleźć meble z ciekawymi wykończeniami. Minusem jest za to wysoka cena, którą trzeba zapłacić za takie meble z drewnianymi frontami.

Author

Comments are closed.

Pin It