Wykorzystanie nowoczesnych technologii w branży budowlanej umożliwia tworzenie nie tylko dużo bardziej wytrzymałych inwestycji, ale również znacznie przyspiesza ich realizację. Są to zdecydowane zalety, które doceniają mniejsi i więksi inwestorzy. Jednym z innowacyjnych rozwiązań są dźwigary betonowe sprężone. Czym się charakteryzują?

Solidne komponenty konstrukcyjne dachów

Dźwigary betonowe sprężone to specjalne konstrukcje, które mają za zadanie przenosić obciążenie z powierzchni dachów na inne elementy budynku w tym przede wszystkim na słupy, ściany czy filary. Dzięki temu cały budynek jest znacznie bardziej wytrzymały i trwały. Ze względu zastosowanie wyróżnia się ich kilka podstawowych typów.

Te nowoczesne pod względem technologicznym prefabrykaty produkowane są ze sprężonego i wysokiej jakości betonu w połączeniu ze stalą. Dzięki temu odznaczają się znacznie lepszą wytrzymałością od innych materiałów budowlanych i są idealnym komponentem konstrukcyjnym wykorzystywanym do szybkiego wznoszenia magazynów, dużych hal przemysłowych, zakładów produkcyjnych oraz innych budynków.

Różnice w parametrach

Te komponenty z wysokiej jakości betony sprężonego w zależności od zastosowań mogą różnić swoimi parametrami. Mogą odznaczać się między innymi inną rozpiętością konstrukcyjną oraz wysokością. Produkuje się je zgodnie z indywidualnym zamówieniem i przede wszystkim adekwatnie do przeznaczenia. Dzięki temu są produktem idealnie dopasowanym do potrzeb inwestora.

Dźwigary betonowe sprężone dostępne na rynku to najczęściej prefabrykaty dwu lub jednospadowe o różnych przekrojach, w tym przede wszystkim kwadratowym, dwuetowym lub prostokątnym. Są bardzo ciężkie – ich masa może sięgać nawet do kilkudziesięciu ton, a także długie – ich długość to nawet kilkadziesiąt metrów. Poza tym ich wysokość to zazwyczaj kilka metrów.

Wyjątkowe zalety prefabrykatów betonowych sprężonych

Betonowe konstrukcje ze specjalnie sprężoną stalą są bardzo wytrzymałe. Odznaczają się bardzo wysoką odpornością na warunki środowiskowe oraz ogień. Nie wymagają również specjalnej i częstej konserwacji. Są więc gwarancją solidnych i wytrzymałych budynków.

Niezwykle istotną zaletą jest również to, że komponenty te są dowożone na miejsce budowy i od razu gotowe do użycia. Dzięki temu budynki powstają znacznie szybciej niż przy wykorzystaniu tradycyjnych metod. Ma to decydujące znaczenie szczególnie w takich przypadkach, gdzie inwestycja musi powstać w krótkim czasie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.fabudwkb.com.pl/.

Author

Comments are closed.

Pin It