O stolarce drewnianej można mówić dużo, a temat nigdy tak do końca nie zostanie wyczerpany. Okna drewniane zaliczane są do kategorii ciepłych, ponieważ cechują się one dobrą izolacyjnością cieplną. Co jeszcze warto wiedzieć na temat okien, które powracają do użytku w glorii chwały?

Cztery uszczelki w oknach

Nie są one widoczne na pierwszy rzut oka, ale gdyby ktoś chciał, to byłby w stanie dostrzec to, że okna drewniane mają cztery uszczelki. Do tej pory taka praktyka nie była stosowana. Oto dwie uszczelki wrębowe. Kolejna to uszczelka krawędziowa. Na samym końcu należy wymienić uszczelki na powierzchni styku termo okapnika i ramy okiennej. Dlaczego są one tak mocno ważne? Na uwagę w szczególności zasługuje ta ostatnia, ponieważ to ona zapobiega przedostawaniu się chłodnego powietrza do pomieszczeń. Dzięki niej woda także nie będzie przedostawała się do wnętrza pomieszczenia. 

Wytrzymałe okna drewniane

Może nie wyglądają na solidne, ale można być pewnym tego, że stolarka drewniana należy do solidnych i wytrzymałych. A to dzięki temu, że do połączenia wszystkich elementów w różnych miejscach, używany jest klej wodoodporny. To dzięki niemu całe okno zachowuje odpowiednią sztywność. On również sprawia, że okno zachowuje swój prawidłowy kształt. Nie można również zapomnieć o tym, że drewno jest takim materiałem, jakie cechuje się niską rozszerzalnością termiczną. Jest to cecha, która ważna jest w szczególności, jeżeli ma się do czynienia z dużymi przeszkleniami okiennymi, które coraz częściej tworzone są w polskich domach.

Author

Comments are closed.

Pin It