Współcześnie rynek pracy jest niezwykle zróżnicowany, często jednak zdarza się, że warunki oferowane przez polskich pracodawców nam nie odpowiadają. Wśród osób myślących nad emigracją zarobkową wymienia się dzisiaj przede wszystkim osoby wysoko wyspecjalizowane w konkretnych zawodach. Inżynierowie są poszukiwani głównie na zachodzie!

Dlaczego emigrujemy za pracą?

Polski rynek pracy pozostawia wiele do życzenia – pracodawcy niechętnie oferują swoim pracownikom stałe umowy, gdyż generuje to wysokie koszty utrzymania miejsca pracy. Z drugiej strony umowy zlecenie i o dzieło nie pozwalają na uzyskanie niezbędnych świadczeń emerytalnych. Wyjazd za granicę to przede wszystkim szansa na wyższe zarobki, ale i godziwe warunki pracy – decydując się na pracę w zagranicznych korporacjach warto mieć na uwadze, że pracodawca nie tylko zapewni nam odpowiednią umowę, która chroni nas jako pracownika, ale też świadczenia oraz benefity. 

Poza wymienionymi zaletami pracownicy z Polski, którzy wyemigrowali, mówią również wiele o zarobkach, które są nieporównywalnie wyższe. Szacuje się, że na konkretnych stanowiskach pensja może być nawet trzykrotnie lub czterokrotnie wyższa. Daje to możliwość nie tylko podniesienia jakości życia, ale i tworzenia oszczędności czy realizowania planów inwestycyjnych. Praca za granicą to również możliwość pracy w międzynarodowych zespołach, poszerzanie wiedzy i zdobywanie nowych znajomości. 

Praca za granicą – co musimy wiedzieć?

Decydując się na wyjazd zarobkowy do Niemiec przede wszystkim musimy wiedzieć, że rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce nie jest konieczne. Jeśli nie zależy nam na zwrocie podatku w Polsce wystarczy złożenie deklaracji w niemieckim urzędzie. W przypadku chęci odzyskania nadpłaconego podatku konieczne jest nie tylko złożenie deklaracji, ale też dostarczenie niezbędnych dokumentów. 

Author

Comments are closed.

Pin It https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/ https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/