Naklejki ścienne są nowoczesnym oraz prostym sposobem na udekorowanie wnętrz. Dużą popularnością cieszą się naklejki 3D, które stosowane są w salonach oraz naklejki bajkowe, które świetnie sprawdzą się w pokoju dziecięcym.

Rodzaje naklejek ściennych

Naklejki na ścianę podzielić można na dwa główne rodzaje:

  • winylowe – swoją cienką fakturą przypominają szablon ścienny i z daleka nie widać, że są one naklejone na ścianie, ponieważ wyglądają jakby wzór był namalowany. Naklejki te tworzone są z folii PCV i mają trzy warstwy, którymi są papier, naklejka i folia transparentna. Naklejki te mogą być matowe lub z połyskiem,
  • welurowe – są grubsze niż winylowe i na ścianie wyglądają jak szablon. Pozwalają one na stworzenie na ścianie wypukłej kompozycji. Naklejki te są wykonane z folii welurowej, papieru oraz folii ochronnej.

Naklejanie i zdejmowanie naklejek ściennych

Naklejki ścienne nakleja się na czystą i równą powierzchnię, która może być pokryta farbą, płytkami ceramicznymi lub tapetą. Aby przykleić naklejkę należy zdjąć z jej spodu papier i następnie przyłożyć ją do ściany i lekko docisnąć. Ostatnim etapem przyklejania naklejki jest delikatne oderwanie od niej folii transparentnej, która pełni funkcję ochronną w czasie transportu oraz przyklejania. Aby zdjąć naklejkę ze ściany trzeba ogrzać ją przy użyciu suszarki, aby klej wysechł i następnie delikatnie zedrzeć naklejkę ze ściany. Należy pamiętać aby naklejka nie była naklejana na ścianie w bliskiej odległości źródła ciepła, ponieważ nie będzie się ona na niej trzymać.

Jak wybrać naklejki ścienne?

Wybór naklejek ściennych uzależniony jest od wielkości pomieszczenia oraz od jego rodzaju. Trzeba także wziąć pod uwagę to jaki efekt na ścianie i we wnętrzu chcemy uzyskać. Podczas wyboru trzeba określić jaką funkcję będzie ona pełniła. W małych pomieszczeniach dobrze sprawdzą się naklejki 3D, które pozwolą na optyczne powiększenie pomieszczenia. Geometryczne naklejki umożliwią podniesienie sufitu w miejscach gdzie występują skosy. Dobrym sposobem na ozdobienie kuchni jest umieszczenie w niej naklejek, które pobudzają apetyt oraz oklejenie, np. lodówki w celu jej dopasowania do wnętrza. Naklejki ścienne z dziecięcymi motywami są świetną alternatywą dla tapet oraz fototapet i umożliwiają szybki i łatwy sposób na aranżację wymarzonego pokoju dziecięcego. Do nowoczesnych wnętrz dobrze jest wybrać naklejki z sentencjami oraz z motywami kwiatów, np. dmuchawcami lub piwoniami, które w sposób subtelny nadadzą wnętrzom klimatu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie naklejki ścienne.

Author

Comments are closed.

Pin It