W pomieszczeniach inspirowanych surowymi loftami ogromną rolę odgrywa naturalne światło. Stosunkowo ciemne, surowo urządzone wnętrza nawiązujące do estetyki fabryk bez odpowiedniej ilości przeszkleń mogłyby przytłaczać i negatywnie oddziaływać na nastrój domowników. Okna pełnią tutaj podwójną rolę: efektownej dekoracji i funkcjonalnej bariery oddzielającej dom od zewnętrznego świata. Jakie okna do salonu w stylu industrialnym wybrać, aby stworzyć spójną i efektowną aranżację? Sprawdź!

Okna do salonu w stylu industrialnym: kolor i budulec ram

Lekkie, plastikowe okna nie zdadzą egzaminu w salonie industrialnym. Zatem jakie okna do salonu w stylu industrialnym najlepiej wpiszą się w założenia koncepcji? Doskonałym wyborem będzie kupno modeli z ramami wykonanymi z aluminium. Nowoczesne modele dostępne w eleganckich, chłodnych odcieniach łączą w sobie modną estetykę  z wysoką funkcjonalnością. Aluminiowe okna są odporne na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne, nie wymagają szczególnej konserwacji, a utrzymanie ich w nienagannej czystości jest dziecinnie proste.

Ponadto, architekci zaznaczają, że w tego typu salonach przeszklenia powinny zajmować  przynajmniej połowę powierzchni ściany. Imponujący efekt zapewnią Ci okna w wysokich ramach sięgające niemal do sufitu.

Odpowiednie parametry

Pamiętaj o tym, że przez niskiej jakości okna ucieka ogrzane powietrze. Przy dużych przeszkleniach straty mogą być pokaźne. Jeśli nie chcesz, aby stolarka okienna negatywnie wpływała na komfort termiczny i powodowała wzrost kosztów ogrzewania, wybierz wysokiej jakości, nowoczesne modele o niskim współczynniku Uw. Pamiętaj o tym, że na szczelność okien wpływa nie tylko ich konstrukcja, ale również montaż. Instalację okien, zwłaszcza energooszczędnych, warto powierzyć specjalistom.

Author

Comments are closed.

Pin It