Wszyscy prowadzą długie rozważania na temat tego, jak wybrać dobre sztyblety jeździeckie. Tylko, że mało kto mówi o tym, co potem. Jak należy zadbać o buty jeździeckie, aby być pewnym tego, że starczą nam one na bardzo długi czas?

Tanie, ale dobre sztyblety jeździeckie

Często ludzie mówią buty do jazdy konnej, ale nie można zapominać o tym, że dzieli się je dalej. Do czynienia mamy z oficerkami, czyli długimi butami do jazdy konnej oraz ze sztybletami – obuwiem, które sięga ledwo ponad kostkę. Jak należy zadbać o tanie, ale dobre sztyblety jeździeckie? Przede wszystkim, po każdej jeździe, należy oczyścić je z błota i kurzu. Można to zrobić przy pomocy delikatnie zwilżonego ręcznika. Należy pamiętać o tym, aby co kilka dni całość impregnować tłuszczem do skór, który buty uelastycznia. Jest do tego specjalnie dedykowana pasta do obuwia, dzięki której but nie tylko zostanie dobrze zakonserwowany, ale także będzie się w odpowiedni sposób prezentował. 

Konserwacja oficerek

Czy oficerki do jazdy konnej konserwuje się w ten sam sposób? Po zakupie należy od razu zaimpregnować je dobrą pastą do butów – najlepiej taką, która dedykowana jest do tego rodzaju obuwia. Warto również pamiętać o tym, aby oficerki rozchodzić w domu. Dzięki temu będzie można być pewnym tego, że nie będą nas one uwierać podczas pierwszej jazdy. Po zakończonej każdej jeździe także zadbajmy o to, aby całość wyczyścić przy pomocy gąbki lub delikatnie zwilżonego ręcznika. Nigdy nie można suszyć ich pod kaloryferem, czy też tego typu miejscem. 

Author

Comments are closed.

Pin It