Bezpieczeństwo, transparentność i szybkość – oto trzy główne cechy, które opisują technologię blockchain. Mówiąc o niej, wszyscy wspominają Bitcoiny i inne waluty, które rządzą w świecie cyfrowych walut. Czy można jednak mówić o technologii łańcucha bloków, w przypadku innych rzeczy?

Zalety blockchain

Blockchain development pozwolił odkryć zalety. Takie, które pozwalają spojrzeć na blockchain for enterprises. O jakich korzyściach tak naprawdę mowa? Na tej liście znaleźć można:

  • decentralizacja – każda blockchain development company, np. 10Clouds, pozwala na to, aby nie trzeba było zastosować kolejnych instancji, jeżeli chodzi o uwierzytelnianie transakcji. Żaden pośrednik nie jest konieczny, dzięki czemu można w znaczący sposób skrócić okres walidacji poszczególnych produktów.
  • niskie koszty zastosowania – chociażby z tego względu, że nie ma potrzeby zatrudniania pośredników. To właśnie jedna z korzyści, która sprawia, że coraz większa liczba firm dostrzega dla siebie ogromny potencjał, pozwalający również na oszczędność. 
  • dystrybucja sieciowa – sieć nie ma tak naprawdę jednego właściciela. Wyjątkiem jest stworzenie technologii łańcucha bloków wewnętrznych, dla jednej firmy, gdzie osoby z zewnątrz nie będą miały dostępu. Uprawnieni użytkownicy zawsze będą posiadali wiele kopii danych informacji, jeżeli tylko będzie taka potrzeba. Dystrybucja sieciowa pozwala również na eliminację wielu błędów. 

Blockchain software development pozwala również na eliminację oszustw, dzięki czemu nie będzie możliwości dokonania zmian w transakcjach.

Wady blockchain 

Blockchain application development wciąż trwa. Nie można powiedzieć, że ma się do czynienia z produktem idealnym. To dlatego dostrzega się pewne wady zastosowania takiego rozwiązania. Wśród wad można wymienić m.in.:

  • wysokie koszta wdrożenia – dzięki czemu wiele firm jeszcze nie może pozwolić sobie na zastosowanie takich rozwiązań.
  • przechowywanie – duża ilość przechowywanych transakcji sprawia, że pojemność dysków twardych zaczyna być za mała. Trzeba będzie pomyśleć o konieczności wymiany całego sprzętu, a już na pewno dysków twardych. 
  • bezrobocie – eliminacja pośredników sprawia, że duża ilość osób może stracić pracę. Utrata zatrudnienia będzie sprawiać, że poziom bezrobocia będzie rosnąć. 

Pozostaje jednak mieć nadzieję, że w przyszłości i te wady zostaną zlikwidowane. W szczególności, jeżeli mowa jest o wysokich kosztach wdrożenia, dzięki czemu technologia będzie bardziej dostępna dla poszczególnych firm. 

 

Author

Comments are closed.

Pin It