Kupując samochód, przede wszystkim powinniśmy skupić się na kwestiach formalnych, związanych z zarejestrowaniem pojazdu. Niezwykle ważnym aspektem jest zakupienie ubezpieczenia OC, które pozwoli legalnie poruszać się po polskich drogach. Czym jest ubezpieczenie OC, ile kosztuje i kto musi je mieć?

Ile kosztuje ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC to polisa obowiązkowa dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych w Polsce. Pozwala ona na poruszanie się po polskich drogach i chroni innych użytkowników drogi. Polisa dostępna jest w wersji 30-dniowej (w określonych przypadkach) oraz w opcji rocznej. Warto pamiętać, by zachować ciągłość ubezpieczenia kupując kolejną polisę – nawet jeden dzień bez ważnego ubezpieczenia naraża nas na kary finansowe. Ile kosztuje ubezpieczenie OC? Okazuje się, że nie ma ono stałej ceny. Wysokość składki wynika z różnych aspektów, w tym marki i wieku samochodu, pojemności silnika, ale także wieku posiadacza oraz posiadanych przez niego zniżek.

Czy ubezpieczenie OC to jedyna dostępna na polskim rynku polisa?

Ubezpieczenie OC to nie jedyna polisa dostępna dla polskich kierowców. Mogą oni kompleksowo zadbać o swój komfort i własne mienie poprzez kupno polisy AC lub Assistance. Polisa Autocasco to opcja dedykowana dla aut nowych lub kilkuletnich. Atutem jest tu możliwość określenia potrzeb oraz zakresu ochrony samochodu. W zakres ochrony może wchodzić likwidacja szkód związanych z wypadkami, kolizjami, ale też kradzieżą czy uszkodzeniem samochodu podczas postoju na parkingu. Ubezpieczenie Assistance przydatne jest w drodze – dzięki niemu bez trudu przywołamy pomoc drogową, która odholuje zepsuty pojazd do najbliższego warsztatu samochodowego. Assistance może obejmować również zagwarantowanie samochodu zastępczego, by móc kontynuować podróż.

 

 

Author

Comments are closed.

Pin It