Wygodny i odpowiednio umeblowany taras to idealne miejsce wypoczynkowe, szczególnie w okresie wiosny i lata. Zaprojektowanie takiej przestrzeni nie sprawi nam dzisiaj więcej problemów – wynika to przede wszystkim z faktu, jak wiele interesujących kompletów meblowych dostępnych jest na rynku. Ciekawostką może być zadaszony taras – co proponują nam producenci mebli i dodatków outdoorowych?

Zadaszony taras – nowoczesna pergola!

Zadaszony taras to dzisiaj marzenie wielu z nas – taka przestrzeń może być  bowiem wykorzystywana zarówno w czasie wspaniałej, słonecznej pogody, jak i okresu, kiedy pada deszcz. Zadaszony taras tworzymy poprzez wykorzystanie nowoczesnych pergol – są one skonstruowane w taki sposób, aby nie tylko chronić nas przed słońcem, ale również przed niespodziewanym deszczem. Nowoczesne pergole tworzy się w elementów modułowych: kolejne części układa się w odpowiedniej kolejności i w ten sposób tworzony jest stelaż. Konstrukcja posiada zintegrowaną rynnę, przez co deszczówka jest odprowadzana poza obręb pergoli. Na szczycie pergoli znajduje się dach – zadaszenie tworzone jest z aluminiowych lameli obracających się wokół własnej osi. To użytkownik decyduje o tym, w jakiej pozycji znajduje się w danej chwili. Lamele w pozycji zamkniętej całkowicie zamykają dach, przez co możemy cieszyć się cieniem. Dach pergoli nie nagrzewa się – oznacza to, że w jego cieniu panuje przyjemny chłód. 

Nowoczesny, zadaszony taras

Zadaszony taras to idealne miejsce do tego, aby wykorzystać nowoczesne meble ogrodowe. Producenci proponują nam praktycznie nieskończoną ilość kompletów, różniących się przede wszystkim materiałami, ale również ilością elementów w danej kolekcji. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się meble technorattanowe – są one trwałe, eleganckie, dopasowane do różnorodnych potrzeb. 

Author

Comments are closed.

Pin It Hoker do kuchni z oparciem zobacz