By móc odpoczywać komfortowo w ogrodzie czy na tarasie, konieczne jest zakupienie odpowiednich mebli i dodatków. Jednym z przedmiotów, których nie powinno zabraknąć w przydomowej strefie relaksu jest nowoczesny parasol ogrodowy. Jak tworzone są dzisiaj parasole? Czy różnią się one od parasoli dostępnych jeszcze dekadę temu?

Parasol ogrodowy, który wpływa na odbiór przestrzeni!

Funkcjonalne parasole ogrodowe zachwycają dzisiaj zarówno pod względem wyglądu, jak i oferowanych rozwiązań. Projektanci postawili na trwałe materiały, niebanalny design oraz nowoczesną linię. Parasole ogrodowe nie tylko chronić będą przed silnym słońcem, ale też wpłyną na odbiór przestrzeni, nadadzą jej elegancji i sprawią, że aranżacja będzie prezentować się jeszcze lepiej. Parasole posiadają stabilną, aluminiową oś, która osadzona jest na ruchomej stopie. Na szczycie osi znajduje się czasza wykonana z tkaniny technicznej, która dodatkowo pokryta jest warstwą poliuretanu. Parasol posiada kilka punktów regulacji (m.in. odchylana jest czasza), co pozwala na precyzyjne dopasowanie kąta padania cienia. Warto również wspomnieć o tym, że bok czaszy może osiągnąć nawet 4 metry – daje to wiele cienia, tak ważnego podczas letniego wypoczynku. Szeroki wybór parasoli znaleźć można na stronie gardenspace.sk/zahradne-slnecniky.

Dodatki do parasola

Parasole ogrodowe należy osadzić na dedykowanej. W ogrodzie warto wykorzystać podstawę do wkopania w ziemię, wykonaną z włókna szklanego. Na tarasach i balkonach sprawdzą się najlepiej podstawy z granitu, które mogą być dodatkowo uzupełnione o niewielkie kółka oraz hamulec – takie rozwiązanie pozwoli łatwiej przesuwać konstrukcję po gładkiej powierzchni tarasu. W czasie jesieni i zimy parasol powinien być zabezpieczony przy pomocy pokrowca ogrodowego. Pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych, pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza.

 

 

 

Author

Comments are closed.

Pin It