Czy rosnąca popularność okien aluminiowych może nam sugerować, że do historii przeszły już wszystkie mity z nimi związane? Okazuje się, że wcale nie musi tak być. Wiele z nich nie tylko trwa w naszej świadomości, ale i ma się dobrze. Czas więc spróbować je obalić.

Mit pierwszy – okna aluminowe są zimne

Mit o zimnych oknach aluminiowych jest przekazywany już od wielu lat. Powtarzają go przede wszystkim te osoby, które nie mają wiele wspólnego ze stolarką aluminiową. Nie da się jednak ukryć, że wspomniany zarzut nie staje się przez to mniej popularny. Popularność nie słabnie także dlatego, że ma on pewne uzasadnienie historyczne. Gdy okna aluminiowe debiutowały na polskim rynku, rzeczywiście w procesie ich produkcji nie dbano o odpowiednią izolację termiczną. Nic więc dziwnego, że ramy mogły przepuszczać powietrze, co dawało się we znaki zwłaszcza w chłodniejsze dni. Wraz z upływem czasu problem był jednak w coraz mniejszym stopniu zauważalny. Dziś stolarka aluminiowa – dzięki postępowi technologicznemu i innowacyjnym pomysłom kolejnych producentów – uchodzi za wyjątkowo ciepłą. Nie trzeba obawiać się też, że poprawa parametrów cieplnych wiąże się z obniżeniem wygody wiązanej z użytkowaniem okien.

Mit drugi – okna z aluminium nie są atrakcyjne wizualnie

Również mit o mało atrakcyjnym wyglądzie stolarki aluminiowej ma wiele lat. Początkowo ramy okien aluminiowych miały tylko jeden kolor – srebrny. Jakby tego było mało, szybko się wyziębiały i nie należały do najprzyjemniejszych w dotyku. Utarło się więc przekonanie, że choć mamy do czynienia z oknami o wielu zaletach, atrakcyjność wizualna z pewnością nie jest jedną z nich. Obalenie tego mitu wydaje się jednak wyjątkowo prostym zadaniem. Wystarczy przyjrzeć się dzisiejszym propozycjom, aby przekonać się o tym, że właśnie ich wygląd zasługuje na miano jednego z ich największych atutów. Okna można dopasować do indywidualnych potrzeb tak ze względu na ich wielkość, jak i na kolor, w jakim są utrzymane. Także ich kształty budzą uznanie osób przygotowujących się do złożenia zamówienia. Poza klasycznymi można natknąć się także na okna fantazyjne, skupiające na sobie wzrok domowników i gości. Okna z aluminium można więc wpasować do przestrzeni utrzymanej w zróżnicowanej stylistyce.

Więcej informacji znajdziesz na stronie okna aluminowe.

Author

Comments are closed.

Pin It