Kuchnia ze stołem to rozwiązanie praktycznie, czy też nie? W niektórych miejscach tylko tak można stworzyć miejsce na stół w jadalni, gdzie cała rodzina mogłaby spożywać posiłki. Trzeba przyznać, że jest to dobre rozwiązanie, ale nie spisuje się we wszystkich miejscach.

Salon połączony z kuchnią

Kuchnia ze stołem może mieć różne oblicza. Pierwszy, taki najlepszy przykład, to połączenie kuchni z salonem. Rozwiązanie, jakie dedykowane jest do małych pomieszczeń – w szczególności. Dzięki temu kuchnia i salon stają się przestronniejsze. Jest wiele zalet, jakie płyną właśnie z zastosowania tego rozwiązania, ale tu chodzi o stół. Dzięki temu zyska się miejsce, które będzie znajdowało się w bliskiej odległości od kuchni. Co za tym dalej idzie, szybko będzie można przenieść ciepłe potrawy na stół. Sam stół może zostać ustawiony na pograniczu obydwóch pomieszczeń. Będzie to taka symboliczna granica pomiędzy jedną przestrzenią a drugą.

Zamknięta kuchnia ze stołem

Czy w kuchni, która zamknięta jest na inne pomieszczenia, można zastosować stół? Oczywiście, że tak. Nawet, jeżeli jest mowa o małej powierzchni. Warto jednak w pierwszej kolejności tak wymierzyć całe pomieszczenie, aby mieć pewność co do tego, że w kuchni zostanie zachowany swobodny ciąg komunikacyjny. Tak, aby zawsze można było przejść. Dlatego też, w tych naprawdę małych pomieszczeniach kuchennych stosuje się stoły, jakie przykręcane są do ściany. Tzn. blat rozkładany jest w momencie używania i składany wtedy, kiedy nie jest już nikomu potrzebny. 

 

Author

Comments are closed.

Pin It Hoker do kuchni z oparciem zobacz