Jak zaplanować leniwe, letnie popołudnie, bez konieczności wyjeżdżania za miasto? Najprostszym sposobem będzie stworzenie na przydomowym tarasie strefy wypoczynkowej. Elegancki taras to miejsce, gdzie możemy nie tylko się relaksować, ale też podejmować gości, podawać posiłki, organizować grilla dla znajomych. Aby miejsce to było funkcjonalne wybierzmy odpowiednie meble i dodatki. Jakie?

Meble technorattanowe na taras

Wśród wielu dostępnych opcji meble technorattanowe na taras są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych. Kupujący zwracają uwagę przede wszystkim na ich doskonałą jakość, precyzyjne wykonanie oraz wspaniały wygląd. Meble technorattanowe udostępniane są w rozbudowanych kolekcjach – znajdziemy w nich zarówno wygodne sofy, jak i fotele, leżanki ogrodowe, krzesła, stoliki kawowe, stoły. Wybór konkretnych elementów zależy od naszych potrzeb. Meble ogrodowe tarasowe tego typu odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia – jest to zasługa doboru świetnych tworzyw. Konstrukcja mebla opiera się na lekkim stelażu aluminiowym malowanym proszkowo. Wierzch mebli tego typu na taras tworzy plecionka syntetyczna, której struktura nie wchłania brudu czy wilgoci. Plecionka na długi czas zachowa doskonały wygląd – nie będzie podatna na płowienie, zarysowania. 

Pergola na taras

Osłonięcie tarasu przed słońcem powinno być naszym priorytetem. Do niedawna chętnie stosowane parasole zastępowane są dzisiaj eleganckimi i nowoczesnymi pergolami. Pergola na taras to konstrukcja modułowa, składająca się z elementów aluminiowych. Wznoszenie pergoli nie wymaga jej kotwienia, na jej szczycie znajduje się dach wykonany z ruchomych lameli. W zależności od naszych potrzeb sami decydujemy o pozycji lameli oraz o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Lamele pozwalają na całkowite zadaszenie pergoli – w ten sposób powstaje szczelny dach, który nie nagrzewa się i skutecznie chroni przed niespodziewanym deszczem. Pergole na taras możemy uzupełnić o dodatkowe elementy, takie jak rolety boczne czy panele frontowe. 

Author

Comments are closed.

Pin It