Pytanie, na które można odpowiedzieć w sposób różnoraki. W szczególności, że producenci mają swoim klientom tyle do zaoferowania. Nie tak łatwo wskazać jednoznacznie, czy też przesuwne, czy rozwierne okna balkonowe okażą się korzystniejszą opcją.

Co jest ważne?

Decydując się na zakup okien, na pewno pod uwagę trzeba wziąć takie czynniki, jak materiał wykończenia, wielkość przeszklenia, jakie chce się wykonać, czy też system, jaki został w nich wykorzystany. Wielu inwestorów wychodzi z założenia, że okna balkonowe muszą zostać wykonane z tego samego materiału, co pozostała stolarka okienna. Jest to błędne przekonanie, ponieważ dzisiaj można zdecydować się na pomieszane opcje, dzięki czemu można mieć w wejściu na taras drzwi wykonane z aluminium, pozwalające stworzyć przeszklenia o ogromnej powierzchni.

Okna balkonowe – jakie są rodzaje?

Czas przyjrzeć się temu, co oferują poszczególne rodzaje okien na taras. Do wyboru są:

  • okna przesuwne – to dzięki nim można stworzyć duże przeszklenia, pozwalające na wpuszczenie ogromnej ilości światła dziennego. Lekkie w swojej konstrukcji, nie zajmują tak dużej ilości miejsca. To dzięki nim, w pobliżu wyjścia na taras można ustawić doniczki, itp. 
  • okna rozwierne – klasyczne, dwuskrzydłowe drzwi balkonowe. Idealna propozycja dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na duże przeszklenia, np. w mieszkaniach na osiedlach. Wyposażone są one w stały lub ruchomy słupek po środku, który umożliwia swobodne przedostanie się w jedną bądź w drugą stronę. 
Author

Comments are closed.

Pin It https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/