Depilacja laserowa twarzy to sposób na pozbycie się szpecącego wąsika czy meszku na policzkach. Czy epilacja jest bezpieczna? Sprawdź.

Czy depilacja laserowa twarzy jest bezpieczna?

Depilacja laserowa to zabieg, który można wykonać niemal na całym ciele, w tym również na obszarze twarzy. Przy jej pomocy kobiety i mężczyźni mogą pozbyć się wąsika, baczków, meszku na policzkach czy włosów w uszach. Jeśli zastanawiasz się, czy depilacja laserowa twarzy jest bezpieczna, przeczytaj nasz artykuł.

Bezpieczeństwo depilacji laserowej twarzy

Depilacja laserowa twarzy w katowickiej Klinice Miracki, wykonana jest przez doświadczonego kosmetologa przy pomocy najnowocześniejszych laserów do depilacji, co ma istotny wpływ na jej bezpieczeństwo. Jak zapewniają specjaliści, jest to mało inwazyjna metoda usuwania owłosienia, która dodatkowo eliminuje takie problemy, jak podrażnienia po goleniu czy wrastające włoski. Konieczna jest jednak wcześniejsza konsultacja z kosmetologiem, który musi wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do depilacji laserowej twarzy. Żeby zabieg był bezpieczny, Twoja twarz nie może być opalona. Jeśli zażywasz leki lub zioła światłouczulające, musisz odstawić je na kilka dni przed depilacją laserową twarzy.

Sam zabieg jest w pełni bezpieczny dla pacjenta. Podczas zabiegu na oczy zakładane są specjalne nakładki, które ochroną wzrok przed działaniem światła laserowego. Nowoczesne urządzenia do depilacji laserowej są niezwykle precyzyjne, umożliwiają dostosowanie parametrów do wrażliwości depilowanego obszaru oraz wyposażone są w systemy chłodzące, dzięki czemu sam zabieg jest komfortowy i nie niesie ze sobą ryzyka oparzenia.

W kontekście bezpieczeństwa laserowej depilacji twarzy bardzo istotne jest również przestrzeganie zaleceń po zabiegu. Twarz to część ciała najbardziej eksponowana na promieniowanie słoneczne, nie można więc zapominać o stosowaniu kremu z wysoką ochroną przeciwsłoneczną SPF50, szczególnie wiosną i latem. Przez pewien czas nie można też opalać się na solarium. Wszystko to mogłoby spowodować podrażnienia skóry, a nawet przebarwienia.

Jak działa laser na włoski na twarzy?

Działanie depilacji laserowej na twarz opiera się na termicznym niszczeniu cebulek włosów, co uniemożliwia ich odrastanie. Energia świetlna wytwarzana przez laser, po zetknięciu z melaniną znajdującą się w mieszku włosowym, powoduje selektywną termolizę. Oznacza to, że wytworzone ciepło powoduje termiczną destrukcję mieszka włosowego. Dzięki niezwykłej precyzji nowoczesnej epilacji podgrzana zostaje tylko cebulka włosa, macierz oraz drobne naczynia krwionośne znajdujące się wokół. Natomiast tkanki otaczające zostają nienaruszone.

Zabieg wykonywany jest przez kosmetologa odpowiednio przeszkolonego w kierunku laseroterapii. Specjalista najpierw ustawia parametry urządzenia, dopasowując je do grubości i gęstości włosów na twarzy. Chociaż depilacja laserowa twarzy jest zabiegiem bardzo szybkim i nie sprawia dużego bólu (dzięki chłodzeniu kontaktowemu), możliwe jest dodatkowe zastosowanie kremu znieczulającego. Procedura polega na wielokrotnym przyłożeniu głowicy urządzenia do owłosionej skóry twarzy.

Efekty depilacji laserowej wąsika

Depilacja laserowa twarzy przynosi długotrwałe efekty pod warunkiem, że poddamy się pełnej serii zabiegów. Optymalne rezultaty można osiągnąć już po 4-6 sesjach, jednak ostateczny plan leczenia powinien ustalić kosmetolog. Istotna jest również częstotliwość zabiegów. Depilację laserową twarzy wykonuje się w odstępach 4-tygodniowych.

Raz usunięty włos za pomocą lasera, nie powinien już wyrosnąć. Oczywiście zdarza się, że pod wpływem pewnych czynników (np. zmiany hormonalne, niektóre leki) po pewnym czasie od wykonania serii epilacji, mogą pojawić się pojedyncze włoski, ale nie w takiej skali, jak przed zabiegiem. Wówczas wystarczy wykonać przypominającą depilację laserową, aby dalej cieszyć się idealną gładkością twarzy.

Dowiedz się więcej na temat depilacji laserowej twarzy – skontaktuj się z ekspertami laseroterapii w Klinice Miracki w Katowicach

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Author

Comments are closed.

Pin It