Medycyna estetyczna korzysta z różnego rodzaju technologii, aby pomagać w skutecznym modelowaniu sylwetki. Jedną z nich są fale radiowe, które pozwalają na bezinwazyjną redukcję tkanki tłuszczowej. Zabieg przyczynia się do wyszczuplenia ciała i redukcji cellulitu. Co warto wiedzieć na temat modelowania sylwetki falami radiowymi?

Jak działają fale radiowe na tkankę tłuszczową?

Działanie fal radiowych opiera się na stymulacji odnowy tkanek na poziomie komórkowym. Oddziałują na ciało z częstotliwością 448 kHz, czego efektem jest ruch elektronów i wzrost temperatury w wewnętrznych warstwach skóry. Jak wyjaśniają eksperci z Kliniki La Perla w Krakowie, fala radiowa zapewnia równowagę jonową potencjału elektrycznego tkanek oraz poprawia funkcjonowanie błon komórkowych. Zabieg przyspiesza procesy regeneracyjne i wspomaga gojenie.

Fale radiowe po wniknięciu w skórę wywołują efekt termiczny, który pozwala na zmniejszenie objętości komórek tłuszczowych i rozbicie grudek utworzonych przez tkankę łączną. Dodatkowo przyspieszają mikrokrążenie, dzięki czemu uwolniony podczas zabiegu tłuszcz jest sprawnie usuwany z organizmu. Jednocześnie skróceniu ulegają włókna kolagenowe w skórze. Fale radiowe działają na ciało kompleksowo, dzięki czemu nie tylko wyszczuplają problematyczne obszary, ale też wygładzają skórę i zmniejszają widoczność pomarańczowej skórki.

Na czym polega modelowanie sylwetki falą radiową?

Modelowanie sylwetki falą radiową wykonywane jest przez odpowiednio wyszkolonego kosmetologa. Mimo że zabieg jest mało inwazyjny, musi zostać poprzedzony konsultacją, ponieważ u niektórych osób występują przeciwwskazania do zastosowania fal radiowych. Terapia jest bezbolesna i mało inwazyjna, nie wymaga rekonwalescencji. Podczas działania fal radiowych odczuwalne jest delikatne ciepło i mrowienie.

Procedura rozpoczyna się od umieszczenia elektrod w odpowiednich miejscach na ciele pacjenta. Następnie specjalista uruchamia urządzenie, które emituje fale radiowe w głąb tkanek. Pod wpływem wytworzonej temperatury pobudzone zostają liczne mechanizmy wewnątrztkankowe. Przede wszystkim uszkodzeniu ulegają komórki tłuszczowe, które następnie usuwane są za pośrednictwem układu limfatycznego. Dodatkowo fale radiowe stymulują fibroblasty do wytworzenia nowego kolagenu – białka, które odpowiada za gęstość i napięcie skóry.

Efekty działania fal radiowych na ciało

Zastosowanie fal radiowych pozwala na redukcję podskórnej tkanki tłuszczowej, a dzięki temu również na wygładzenie cellulitu. Technologia ta wpływa również na pobudzenie procesów regeneracyjnych w skórze, wywołując efekt liftingu. Zabieg falą radiową można zastosować niemal na całym ciele, a w szczególności na obszarze: ramion, brzucha, bioder, pośladków, ud czy podbródka.

Efekty widoczne są już po jednym zabiegu, jednak w celu osiągnięcia trwałych rezultatów specjaliści zalecają wykonanie serii 4–8 sesji. Fale radiowe można powtarzać z dużą częstotliwością, nawet codziennie, a optymalne efekty zabiegu pojawiają się po około 3 miesiącach. Czas ten spowodowany jest stopniowym postępowaniem naturalnych procesów regeneracyjnych zainicjowanych podczas radiofrekwencji.

Więcej informacji na temat zabiegów z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej znajdziesz na stronie www.findbeauty.expert.com

Author

Comments are closed.

Pin It Stolik pomocniczy na laptopa zobacz sacro.pl