Stworzenie komfortowego i przytulnego domu to proces wymagający czasu, odpowiednich nakładów finansowych i pomocy specjalistów. Elementem niezbędnym podczas budowy są odpowiednie okna. Szeroki wybór stolarki okiennej sprawia, że możliwe jest dopasowanie okien do potrzeb i oczekiwań. Jakie okna do salonu wybrać? Na co zwracać szczególną uwagę?

Okna do salonu w formie panoramicznej

Salony i pokoje dzienne to przestrzenie, gdzie spędzamy czas po pracy, odpoczywamy w czasie weekendów. Miejsca takie są przestrzenią do podejmowania bliskich i gości. W aranżacji takich stref ważne są nie tylko meble i dodatki – konieczne jest tu zapewnienie dużej ilości światła, aby nie było konieczności doświetlania pomieszczenia sztucznym światłem. Okna do salonu mogą prowadzić też na przydomowy taras. Jakie modele okien wybrać?

Okna do salonu w formie panoramicznej to zdecydowanie jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań. Okna takie pozwalają na wpuszczenie maksimum światła oraz na oświetlenie wnętrza. Okna panoramiczne niejako otwierają salon na ogród, co pozwala na cieszenie się widokiem natury bez konieczności wychodzenia z budynku. Atutem okien panoramicznych jest ich przemyślana konstrukcja – okna takie posiadają zazwyczaj trzy szyby ułożone w określonej odległości, co pozwala na zachowanie doskonałych parametrów termoizolacyjnych.

Okna do salonu przesuwne – wygodne rozwiązanie

Innym, ciekawy pomysłem na okna w salonie, są okna przesuwne. Okna tego typu to wysokie przeszklenia, w których konstrukcja pozwala na przesuwanie drzwi tarasowych wzdłuż zamontowanych wcześniej szyn. Okna tego typu pozwalają na oszczędność miejsca i lepsze zarządzanie przestrzenią w salonie, ale też na nadanie mu nowoczesnego wyglądu. Okna tego typu oparte są na wzmocnionych konstrukcjach, stabilnie podtrzymujących ciężkie skrzydła.

Author

Comments are closed.

Pin It