Lubliniec to historyczne miasteczko położone w województwie śląskim. Jest to siedziba powiatu lublinieckiego. Lokalizacja tworzy istotny ośrodek gospodarczy, turystyczny, kulturalny, edukacyjny, rolniczy i przemysłowy ziemi lublinieckiej, a także całego północnego rejonu województwa śląskiego. Wiele osób decyduje się na pobyt w Lublincu w głównej mierze przez zabytkową wartość tego miasteczka. W regionie następują jednak też modernizacje, które umożliwiają rozwijanie się wszelkiego typu biznesów. Dlatego w gronie zaciekawionych coraz częściej dostrzec można biznesmenów, którzy współpracują z tamtejszymi producentami. Lubliniec jest więc ciekawym miastem zarówno dla turystów, jak i handlarzy. Dowiedz się, jak możesz szybko odszukać najpiękniejsze miejsca do relaksu, ale też ciekawe firmy, które mogą zaproponować najwyższej jakości przedmioty.

Lista największych sklepów w Lublińcu

W Lublińcu bardzo duże znaczenie dla funkcjonowania tego terenu mają duże zakłady, które operują w wielu różnych branżach gospodarki takich jak:

  • włókiennictwo,

  • kosmetyka,

  • produkcja tworzyw sztucznych,

  • recykling odpadów.

Poza tym nieprzerwanie rozwijają się inne obszary przemysłu i usług. Rosnącą popularnością charakteryzuje się branża budowlana, a w szczególności produkcja elementów wykończeniowych takich jak poręcze i zadaszenia. Rośnie w siłę także przemysł spożywczy i gastronomiczny. Główne przedsiębiorstwa w tej branży to ciastkarnie bary czy też lokale serwujące specjały z różnych stron świata. Resztę przedsiębiorstw istniejących w Lublińcu bez problemu znajdziesz na stronie: https://e-lubliniec.pl/. Znajdują się tam zarówno różnego typu firmy, jak i punkty usługowe. Dzięki temu możesz zobaczyć ciekawe oferty i wybrać tę najkorzystniejszą. Szczególnie warto zaznajomić się z działem aptek. Te firmy mogą okazać się potrzebne w wielu wypadkach.

Które zabytki trzeba zwiedzić w Lublińcu?

Lubliniec jest wyjątkowo ciekawą mieściną dla rowerzystów. W miasteczku krzyżuje się kilka tras rowerowych, które są często odwiedzane przez miłośników jednośladów. Na obszarze Lublińca powstało także mnóstwo parków, zieleńców oraz innych miejsc przeznaczonych do codziennego relaksu. Przez miasto przepływa kilka cieków takich jak Lublinica, Mała Panew, Rokitnica oraz Potok Droniowicki, które tworzą przyjemne środowisko do odłączenia się od obowiązków. Odwiedzający zafascynowani cudowną architekturą bez wątpienia powinni udać się do Kościoła św. Anny oraz św. Mikołaja, a także zobaczyć budynki na Rynku. Najczęściej zwiedzanym obiektem historycznym jest jednak zamek, który aktualnie pełni funkcję hotelu z restauracją. Regularnie organizowane są tam wydarzenia  kulturalne takie jak Pikniki Rycerskie, wesela i inne spotkania okolicznościowe.

Kultura i sport w Lublińcu

W Lublińcu odbywają się coroczne eventy, które ściągają tysiące fanów z całego rejonu.

Do najpopularniejszych zalicza się Festiwal Rowerowy Together, Regionalny Konkurs Recytatorski, Rajd Lubliniecki czy Dni Lublińca. Podczas wizyty w miejscowości warto też zobaczyć Muzeum ku czci św. Edyty Stein. Jej pełne wydarzeń i zmian życie oraz czas, w którym żyła, mogą okazać się bardzo interesujące. Lubliniec jest też ważnym ośrodkiem sportowo-rekreacyjnym w regionie. W miasteczku znaleźć można korty tenisowe, kąpieliska, baseny, a także boiska do piłki nożnej. Lubliniecka baza sportowa jest więc świetnie rozbudowana.

Author

Comments are closed.

Pin It