Wybór okien oraz ich odpowiedni montaż to podstawa, by móc cieszyć się ciepłem w konkretnych pomieszczeniach domu. Wybór okien ma kolosalne znaczenie dla komfortu domowników. Warto jednak pamiętać, że okna powinny być uzupełnione o rolety czy żaluzje. Które z tych dwóch rozwiązań jest lepsze? Co warto wiedzieć o roletach i żaluzjach?

Co wybrać: rolety czy żaluzje?

Zastanawiając się, co będzie lepsze: rolety czy żaluzje, warto przede wszystkim przyjrzeć się z bliska obu produktom. Żaluzje wewnętrzne znane są od wielu lat – ten prosty i uniwersalny produkt wykonano z lekkiego aluminium. Żaluzje takie dają możliwość zacienienia pomieszczenia wieczorami, jak również ograniczenie ilości silnego światła słonecznego, wpadającego w ciągu dnia. Współcześnie żaluzje wewnętrzne oferowane są w różnych kolorach, co pozwala na ich lepsze dopasowanie do danego wnętrza. Żaluzje zewnętrzne montowane są przy fasadzie domu, ich zadaniem jest przede wszystkim ochrona przed silnym słońcem. Obecnie atutem nowoczesnych żaluzji zewnętrznych jest fakt, że można nimi sterować przy pomocy przycisków w domu, jak i aplikacji w telefonie.

Rolety czy żaluzje – wybór dopasowany do potrzeb!

Alternatywą dla klasycznych żaluzji są rolety – zdecydowana większość kupujących decyduje się na rolety zewnętrzne, które posiadają wiele istotnych zalet. Przede wszystkim poprawiają one bilans energetyczny budynku – oznacza to, że są barierą dla promieni słonecznych i nadmiernego ciepła z zewnątrz, jednocześnie chroniąc ciepło wewnątrz budynku. Niewątpliwą zaletą stosowania rolet zewnętrznych jest również fakt, że znacznie skuteczniej zaciemniają one pomieszczenia, dzięki czemu promienie słoneczne nie będą budzić fanów spania. Rolety zewnętrzne traktowane są także jako dodatkowe zabezpieczenie przed potencjalnymi włamaniami.

 

 

Author

Comments are closed.

Pin It Hoker do kuchni z oparciem zobacz