Depilacja laserowa jest wspaniałym zabiegiem pozwalającym uzyskać idealną gładkość własnej skóry. Ze względu na swoje działanie jest ceniona nie tylko przez kobiety, ale również przez mężczyzn. Jest jedyną metodą usuwania owłosienia, która gwarantuje zapewnienie idealnie gładkiej, wolnej od wyrastających włosów skóry. To inwestycja w wygodę i przede wszystkim czas każdej osoby depilującej swoją skórę.

Depilacja laserowa – działanie i specyfikacja zabiegu

Depilacja laserowa działa za pośrednictwem lasera. To on jest głównym bohaterem całego przedsięwzięcia polegającego na usuwaniu zbędnego owłosienia z powierzchni skóry. Ze względu na moc i długość fali światła padającą na skórze ulega ona nagrzaniu. Dokładnym składnikiem skóry, który potrafi intensywnie się nagrzać jest melanina, a więc barwnik skóry. Wyłapuje on wiązkę światła pobierając energię, którą niesie. Owa energia przekształcana jest w ciepło, które gromadzi się na melaninie. Nagrzewanie skóry może sięgać nawet 70 stopni Celsjusza – a takich warunków nie jest w stanie wytrzymać sąsiadująca cebulka włosowa. W konsekwencji takiego stanu rzeczy cebulki włosowe ulegają wewnętrznemu uszkodzeniu co będzie prowadzić do zahamowania produkcji nowych włosów.

Dzięki takiemu efektowi włosy nie będa wyrastać. Oznacza to koniec z ciągle powracającym drobnym meszkiem, który regularnie denerwuje wszystkie osoby golące swoją skórę. Niekiedy nawet po dokładnej depilacji drobne włoski odrastają na drugi dzień. Przez taki stan rzeczy golenie skóry można porównać do syzyfowej pracy. Dzisiaj jedynie zabieg depilacji laserowej może uwolnić daną osobę od ciągłej walki o piękną i gładką skórę.

Podsumowanie 

Zabieg depilacji laserowej najlepiej wykonywać w zimowych miesiącach gdzie ekspozycja na słońce jest zmniejszona. Bowiem po zabiegu powinno unikać się słońca tak aby dodatkowo nie podrażnić skóry. Właśnie dlatego zimowe miesiące, w których dnia ubywa są najlepszym czasem na rozpoczęcie serii zabiegów depilacji laserowej.

Zajrzyj https://depilacja.pl/ 

Author

Comments are closed.

Pin It