Penetrując półki sklepowe w poszukiwaniu kostiumów kąpielowych, warto zwrócić uwagę nie tylko na jakość wykonania, rozmiar, cenę i design, ale również na krój. Niestety nawet najpiękniejsze kostiumy nie prezentować będą się bardzo okazale, gdy nie pasować będą one do sylwetki. Każdy szanujący się producent oferuje wyśmienite kostiumy kąpielowe idealnie dopasowane do konkretnych figur, dzięki czemu każda kobieta znajdzie coś dla siebie.

Idealny strój kąpielowy dla kobiet o figurze odwróconego trójkąta

Figura typu odwrócony trójkąt to nic innego jak popularna marchewka. Sylwetka wyróżnia się dość szerokimi i wyraźnie zaznaczonymi ramionami, którym towarzyszą wąskie biodra. Aby uzyskać właściwe proporcje warto postawić na kostiumy kąpielowe, które optycznie poszerzają biodra i zwężają ramiona.

W obecnym sezonie bardzo modne są stylowe biustonosze wiązane na szyi. Godne polecenia są przede wszystkim modele z miseczkami w kształcie trójkątów. Dzięki biustonoszom tego typu ramiona optycznie wydawać będą się węższe. Aby poszerzyć nieco biodra można skorzystać z pomocy fig dwukolorowych. Część opinająca biodra powinna być oczywiście w zdecydowanie jaśniejszych kolorach.

Kobiety o sylwetce odwróconego trójkąta bez żadnego większego problemu mogą postawić na jednoczęściowe stroje kąpielowe. Unikać należy jedynie kostiumów na klasycznych ramiączkach. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają eleganckie stroje we wzory geometryczne.

Jaki strój kąpielowy dla kobiet o figurze jabłka?

Najtrudniejszym zadaniem jest wybranie stroju kąpielowego dla kobiet o figurze jabłka. Tego typu sylwetka wyróżnia się charakterystycznymi krągłościami. Dzięki umiejętnie dobranemu kostiumowi można zamaskować wszelkie niedoskonałości figury.

Większość kobiet o figurze jabłka w pierwszej kolejności stawia na stroje z dość wysokim stanem. Majtki, które sięgają znacznie wyżej mają oczywiście za zadanie zamaskowanie wystającego brzuszka. Kostiumy tego typu doskonale wysmuklają talię.

Jeżeli chodzi o biust to warto postawić na miseczki usztywniające z charakterystycznymi fiszbinami. Dzięki szerokim ramiączkom będzie można z kolei uniknąć nadmiernego obciążenia samych ramion. W ostatnim sezonie bardzo modne są także rewelacyjne tankini. Mowa tutaj oczywiście o nietypowych kostiumach, w których to zamiast klasycznego biustonosza występuje top. Kostiumy tego typu są bardzo kobiece i niesłychanie wygodne, dlatego też cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kostium kąpielowy.

Author

Comments are closed.

Pin It