Coraz więcej spraw można załatwić przez internet. Wirtualny świat wchłonął wiele miejsc i instytucji, otwierając przed jego użytkownikami możliwości jakich nie było wcześniej. Tym niemniej nadal istnieje potrzeba posiadania możliwości wydrukowania pewnych dokumentów czy też tekstów na papierze. Niekiedy są to potrzeby formalne, a czasami osobiste – po prostu chcemy przenieść na papier jakiś obraz czy zdjęcie. Wtedy to zachodzi pytanie – jakiego tuszu lub tonera użyć do drukarki? Lepszy oryginalny czy zamiennik? Podpowiadamy.

Czym jest tusz, a czym toner i czy to jest to samo?

Na początek, gwoli wyjaśnienia – toner jest to proszek znajdujący się wewnątrz kasety laserowej drukarki, a tusz jest umieszczony w kartridżu drukarki atramentowej Różnicę między nimi, można sprowadzić na poziom technologii, z jakiej korzysta drukarka – atramentowej (np.canon pixma ts5150 tusz) lub laserowej (np. Brother HL-1222WE toner).

Zalety zamienników

Do głównych zalet zamienników tonerów i tuszów należy, przede wszystkim, konkurencyjna cena. Różnica może wynieść nawet 80% w stosunku do ceny oryginalnej wersji. Jak twierdzą producenci zamienników są one niekiedy bardziej wydajne niż oryginały. Dodatkowo stoją oni na stanowisku, że oryginalne tonery czy też tusze nie są wypełniane do pełna, w celu przyspieszenia kolejnego zakupu pigmentów. Argumentują, że firmy produkujące drukarki wliczają zyski, pochodzące ze sprzedaży tuszów na poczet rekompensaty kosztów reklamy swoich produktów. Mają być one elementem ich polityki cenowej.

Wady zamienników tuszów

Podstawową sprawą jaką należy sprawdzić, zanim zastosujemy zamiennik jest kwestia gwarancji dołączonej do drukarki. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że użycie nieoryginalnego tuszu spowoduje wygaśnięcie gwarancji, w razie powstania usterek. Dlatego, jeśli gwarancja wciąż trwa, lepiej jest korzystać z oryginalnych produktów, dedykowanych danemu sprzętowi. Co więcej, jakość barwników i substancji użytych w zamiennikach może okazać się niewystarczająca. Na ogół mają one mniejszą lepkość i odporność. Wiele drukarek, między innymi, canon pixma ts5150 tusz pozyskuje z surowców gwarantujących jakość wydruków niedostępną dla zamienników. Musimy również pamiętać, że kupienie nieoryginalnego produktu nie gwarantuje, iż będzie on dobrze współpracował z naszą drukarką. W takim wypadku istnieje szansa, że elementy drukarki będą się szybciej zużywać lub po prostu zostaną zniszczone.

Więcej informacji znajdziesz na stronie hp deskjet 2630 tusz.

Author

Comments are closed.

Pin It zobacz Hoker do kuchni z oparciem