Ciąża to szczególny czas w życiu każdej kobiety, w jej łonie rośnie nowe życie, a jej ciało zmienia się w ekspresowym tempie. W tym czasie bardzo ważne jest by kobieta czuła się komfortowo, a tego często nie są w stanie zapewnić standardowe ubrania. Warto zainwestować nie tylko w specjalne ubrania, ale i w bieliznę ciążową.

Czym różnią się ubrania ciążowe?

W trakcie ciąży ciało kobiety bardzo się zmienia. Najbardziej widać to po stale rosnącym brzuszku. Mniej osób dostrzega to, że także biust w tym czasie nieco zwiększa swoją objętość.

Ubrania ciążowe tworzone są z tą myślą, by kobieta czuła się w nich komfortowo, pomimo faktu, że z biegiem ciąży jest jest coraz więcej. Właśnie dlatego firmy szyjące tego typu ubrania stosując różnie triki, dzięki którym tego typu ciuchy dostosowują się do ciała kobiety razem z następującymi w trakcie ciąży zmianami.

Bielizna ciążowa – kiedy powinna nastąpić tę zwykłą?

Odczucia jakie towarzyszą kobietom w trakcie ciąży bywają bardzo różne. Są panie, które dopiero w drugiej połowie ciąży zaczynają narzekać na uwierające je tu i ówdzie elementy ubrań. Bywają też kobiety na tyle wrażliwe, że dyskomfort pojawia się już pod koniec pierwszego trymestru, kiedy brzuch nie jest jeszcze zbytnio widoczny.

Właśnie to uczucie dyskomfortu jest idealnym momentem by zmienić standardową bieliznę na tę ciążową. Można oczywiście szukać półśrodków, jak na przykład bardzo popularne przedłużki do staników. Wiadomo jednak, że zarówno brzuch, jak i biust, są w tym czasie bardzo wrażliwe, i nie zawsze warto oszczędzać na komforcie. Warto pamiętać, że szczęśliwa mama, to także szczęśliwe dziecko, i dotyczy to także etapu, gdy maleństwo jest jeszcze w łonie matki.

Jaka powinna być bielizna ciążowa?

Firmy specjalizujące się w tworzeniu ubrań i bielizny ciążowej często prześcigają się w pomysłach, by była ona nie tylko wygodna, ale i ładna. Kluczową kwestią powinna być jednak zawsze wygoda przyszłej mamy, co oznacza, że taka bielizna powinna być przede wszystkim bez-uciskowa. Ważne jest też by tego typu bielizna wykonana była z naturalnych, dobrze oddychających materiałów, najlepiej bawełny lub bambusa.

Majtki ciążowe powinny być głęboko wycięte z przodu, lub przykrywać cały brzuch specjalnym, bezuciskowym pasem. Podobnie zresztą jak rajstopy. Wśród rajstop warto wybierać takie, które nie dość, że nie uciskają brzucha, to dodatkowo są uszyte z tkanin korzystnie wpływających na krążenie, co pozwala zmniejszyć poziom opuchlizny, która często pojawia się w ostatnich miesiącach ciąży.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://lenaodniemowlakadoszkolniaka.pl/pol_m_Bielizna-dla-kobiet-317.html.

Author

Comments are closed.

Pin It https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/