Szukając hobby, które jednocześnie łączyć będzie aktywność fizyczną i możliwość przebywania na świeżym powietrzu warto rozważyć jazdę konną. Jest to sport ogólnorozwojowy, który wzmacnia nasze mięśnie, pozwala na dotlenienie organizmu. Przygotowując się do pierwszych jazd przede wszystkim zainwestujmy w kask do jazdy konnej. Skąd go wziąć?

Kask do jazdy konnej – jak go dopasować?

Kask do jazdy konnej jest elementem obowiązkowym, kiedy chcemy nauczyć się jazdy konnej. Dzisiaj w stadninach i stajniach możemy go bez problemu wypożyczyć, warto jednak z czasem pomyśleć o kupnie własnego – nowoczesne kaski zaproponują nam topowi producenci. Kask do jazdy konnej tworzony jest z materiałów odpornych na uszkodzenia, odkształcenia czy zarysowania – jego zadaniem jest chronienie naszej głowy podczas upadku. Pamiętać należy, że kask do jazdy konnej spełni swoje zadanie wyłącznie wtedy, kiedy jest zapięty pod szyją. Umożliwią to regulowane paski. Kask posiada niewielki daszek, który ma chronić nasze oczy przed promieniowaniem słonecznym. Kaski dostępne są w wielu rozmiarach – kupując kask do jazdy konnej pamiętajmy o tym, aby przymierzyć kilka modeli, gdyż kaski mogą być różnorodnie profilowane. Wygodny kask nie uwiera!

Buty do jazdy konnej 

Wybierając kask do jazdy konnej warto pomyśleć również o odpowiednich butach i spodniach. Buty do rekreacyjnej jazdy konnej powinny osłaniać nasze kostki – w ten sposób unikniemy nieprzyjemnych obtarć i kontuzji. Jednymi z najchętniej wybieranych są jeździeckie sztyblety – buty takie mogą być tworzone z materiałów syntetycznych, jak również z naturalnej skóry. Sztyblety jeździeckie posiadają niewielki obcas, aby stopa mogła stabilniej utrzymywać się w strzemionach. Podczas jazd na nogi załóżmy jeździeckie bryczesy – to wygodne spodnie, które zmniejszą ryzyko obtarć i pozwolą na wentylację skóry. 

Author

Comments are closed.

Pin It https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/ https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/